Int no. #77542
Active
Immediate purchase possible
Pössl Roadcruiser
Loading ...
(Mon, 05/18/2026, 9:24 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Pössl |
| Category | Box van |
| Series | Roadcruiser |
| Modell | Roadcruiser |
| Initial registration | 07/2013 |
| Mileage | 75.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 109 kW (148 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.390 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio / CD |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
In 7/23 the engine was replaced at 61267 km.
Slight dent at the rear.
Window latch on the left rear door broken.
Damage
Location
Austria, Nappersdorf
Zip code: 2023
Distance:
... km
Int no. #77542
Active
Immediate purchase possible
Pössl Roadcruiser
Loading ...
(Mon, 05/18/2026, 9:24 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.