Int no. #194577
Ended
Pössl Roadcruiser
Auction end: Fri, 04/10/2026, 10:07 AM
Availability: 02. Juli 2026
Last bid:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Pössl |
| Category | Box van |
| Series | Roadcruiser |
| Modell | Roadcruiser |
| Initial registration | 02/2017 |
| Mileage | 100.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 96 kW (131 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 3 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 5.998 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Tow bar | |
| Rotatable driver seat | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Prien
Zip code: 83209
Distance:
... km
Int no. #194577
Ended
Pössl Roadcruiser
Auction end: Fri, 04/10/2026, 10:07 AM
Availability: 02. Juli 2026
Last bid:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.