Int no. #220963
Active
Pössl For 2
Loading ...
(Wed, 05/27/2026, 9:55 AM)
Availability: 27. Juni 2026
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Pössl |
| Category | Box van |
| Series | For 2 |
| Modell | For 2 |
| Initial registration | 03/2011 |
| Mileage | 87.000 km |
| Chassis | Ford |
| Engine power in kW | 103 kW (140 PS) |
| Displacement in cm³ | 2198 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 2 |
| Permissible total weight in kg | 2.510 kg |
| Length in mm | 5.650 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Alarm system | |
| Rotating passenger seat | |
| Power windows front | |
| Radio and sound | Radio |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
Rubber sleeve drive shaft
Location
Germany, Itzstedt
Zip code: 23845
Distance:
... km
Int no. #220963
Active
Pössl For 2
Loading ...
(Wed, 05/27/2026, 9:55 AM)
Availability: 27. Juni 2026
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.