Int no. #226470
Active
Pössl Concorde
Loading ...
(Tue, 05/19/2026, 9:36 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Pössl |
| Category | Box van |
| Series | Concorde |
| Modell | Unbekannt |
| Initial registration | 12/2003 |
| Mileage | 280.000 km |
| Chassis | Mercedes |
| Engine power in kW | 80 kW (109 PS) |
| Displacement in cm³ | 2148 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | no cab air conditioning |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.500 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Tow bar | |
| Rotating passenger seat | |
| Parking aid | Camera |
| ESP | |
| Radio and sound | Radio, USB port, Bluetooth |
General description
Known defects
Dent on right sill. Parking damage, not TÜV relevant.
Paint damage
Damage
Location
Germany, Oberkirch
Zip code: 77704
Distance:
... km
Int no. #226470
Active
Pössl Concorde
Loading ...
(Tue, 05/19/2026, 9:36 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.