Int no. #208134
Active
Pössl 2Win R Plus
Loading ...
(Thu, 04/02/2026, 10:55 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Pössl |
| Category | Box van |
| Series | 2Win |
| Modell | R Plus |
| Initial registration | 10/2020 |
| Mileage | 35.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 103 kW (140 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 5.990 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Tow bar | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Electric exterior mirrors | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| Alloy wheels | |
| Radio and sound | Radio, AUX connector, USB port, Bluetooth, Apple CarPlay, Touchscreen |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking system |
General description
Known defects
The car has minor hail damage. If you don't know it, you can't see it. Otherwise the vehicle is well maintained, always heated in winter, no smell of damp, no damage. It looks like it came from the store inside. WC only used for small business.
Location
Germany, Metzingen
Zip code: 72555
Distance:
... km
Int no. #208134
Active
Pössl 2Win R Plus
Loading ...
(Thu, 04/02/2026, 10:55 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.