Int no. #222848
Active
Pössl 2Win Plus
Loading ...
(Wed, 05/13/2026, 9:17 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Pössl |
| Category | Box van |
| Series | 2Win |
| Modell | Plus |
| Initial registration | 07/2019 |
| Mileage | 11.966 km |
| Chassis | Citroen |
| Engine power in kW | 120 kW (163 PS) |
| Displacement in cm³ | 1997 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.499 kg |
| Length in mm | 5.998 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Tow bar | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Rear |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Alloy wheels | |
| Navigation system | |
| Radio and sound | Radio |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
Refrigerator was only operated electrically, gas operation not possible.
Signs of use, see pictures
Damage
Location
Germany, Emden
Zip code: 26723
Distance:
... km
Int no. #222848
Active
Pössl 2Win Plus
Loading ...
(Wed, 05/13/2026, 9:17 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.