Int no. #220404
Active
Immediate purchase possible
Pössl 2Win Plus
Loading ...
(Mon, 05/04/2026, 9:38 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Pössl |
| Category | Box van |
| Series | 2Win |
| Modell | Plus |
| Initial registration | 05/2019 |
| Mileage | 56.900 km |
| Chassis | Citroen |
| Engine power in kW | 120 kW (163 PS) |
| Displacement in cm³ | 1997 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.499 kg |
| Length in mm | 5.998 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Alarm system | |
| Tow bar | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| Alloy wheels | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio / CD, USB port, Bluetooth |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
Wall scraper driver's side
Rear-view mirror trim on passenger side
Hole in the table
Sliding door small stone chip from "mirror trick"
Damage
Location
Germany, Neresheim
Zip code: 73450
Distance:
... km
Int no. #220404
Active
Immediate purchase possible
Pössl 2Win Plus
Loading ...
(Mon, 05/04/2026, 9:38 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.