Int no. #222627
Active
Pössl 2Win
Loading ...
(Tue, 05/12/2026, 9:27 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Pössl |
| Category | Box van |
| Series | 2Win |
| Modell | 2Win |
| Initial registration | 03/2014 |
| Mileage | 59.000 km |
| Chassis | Citroen |
| Engine power in kW | 96 kW (131 PS) |
| Displacement in cm³ | 2198 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 5.990 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio, Sound system, AUX connector, Bluetooth, Touchscreen |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Damage
Location
Germany, Kiel
Zip code: 24145
Distance:
... km
Int no. #222627
Active
Pössl 2Win
Loading ...
(Tue, 05/12/2026, 9:27 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.