Int no. #138699
Sold
Pössl 2Win
Auction end: Mon, 09/08/2025, 10:29 AM
Availability: immediately
Hammer price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Pössl |
| Category | Box van |
| Series | 2Win |
| Modell | 2Win |
| Initial registration | 02/2017 |
| Mileage | 71.000 km |
| Chassis | Citroen |
| Engine power in kW | 96 kW (131 PS) |
| Displacement in cm³ | Unbekannt cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.499 kg |
| Length in mm | 6.000 mm |
| Main set tires | Summer tires |
| Second set of tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Tow bar | |
| Rotating passenger seat | |
| Power windows front | |
| Alloy wheels | |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Erfurt
Zip code: 99096
Distance:
... km
Int no. #138699
Sold
Pössl 2Win
Auction end: Mon, 09/08/2025, 10:29 AM
Availability: immediately
Hammer price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.