Int no. #224383
Active
Pilote Galaxy 880
Loading ...
(Sat, 05/16/2026, 11:45 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Pilote |
| Category | Integrated |
| Model | Galaxy 880 |
| Initial registration | 05/1999 |
| Mileage | 133.200 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 90 kW (122 PS) |
| Displacement in cm³ | 2800 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | no cab air conditioning |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 7.090 mm |
Equipment
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Power windows front | |
| Radio and sound | Radio, Radio / CD |
General description
Known defects
Circuit board defective for connecting the 12V unit (body battery). 12V is always switched on (bridged by specialist company.) Kitchen lamp without function.
Damage
Location
Germany, Himmelpforten
Zip code: 21709
Distance:
... km
Int no. #224383
Active
Pilote Galaxy 880
Loading ...
(Sat, 05/16/2026, 11:45 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.