Int no. #220768
Active
Immediate purchase possible
Pilote G690
Loading ...
(Mon, 05/04/2026, 9:16 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Pilote |
| Category | Integrated |
| Model | G690 |
| Initial registration | 05/2007 |
| Mileage | 45.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 116 kW (158 PS) |
| Displacement in cm³ | 2999 cm³ |
| Displacement in cm³ | 2999 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 3 |
| Permissible total weight in kg | 4.000 kg |
| Length in mm | 6.900 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Tow bar | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Power windows front | |
| Hands-free kit | |
| Radio and sound | USB port |
General description
Known defects
The cover of the awning crank is defective
Location
Germany, Hamm
Zip code: 59063
Distance:
... km
Int no. #220768
Active
Immediate purchase possible
Pilote G690
Loading ...
(Mon, 05/04/2026, 9:16 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.