Int no. #218632
Active
Pilote G 740 Evidance
Loading ...
(Tue, 04/28/2026, 9:21 AM)
Availability: 30. Mai 2026
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Pilote |
| Category | Integrated |
| Model | G 740 Evidance |
| Initial registration | 03/2022 |
| Mileage | 41.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 118 kW (160 PS) |
| Displacement in cm³ | 2184 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 4.400 kg |
| Length in mm | 7.400 mm |
| Main set tires | All-season tires |
| Second set of tires | Summer tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Tow bar | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| Hands-free kit | |
| ISOFIX | |
| Alloy wheels | |
| Lumbar support | |
| Light sensor | |
| Multifunction steering wheel | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Cruise control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Norden
Zip code: 26506
Distance:
... km
Int no. #218632
Active
Pilote G 740 Evidance
Loading ...
(Tue, 04/28/2026, 9:21 AM)
Availability: 30. Mai 2026
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.