Int no. #220101
Active
Pilote Aventura 710G
Loading ...
(Sat, 05/02/2026, 9:38 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Pilote |
| Category | Integrated |
| Model | Aventura 710G |
| Initial registration | 04/2009 |
| Mileage | 123.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 96 kW (131 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.750 kg |
| Length in mm | 7.100 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Parking aid | Camera |
| Power windows front | |
| Hands-free kit | |
| Lumbar support | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Apple CarPlay, Touchscreen |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking system |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Spain, Barcelona
Zip code: 08620
Distance:
... km
Int no. #220101
Active
Pilote Aventura 710G
Loading ...
(Sat, 05/02/2026, 9:38 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.