Int no. #216291
Active
Panama P 10 S
Loading ...
(Mon, 05/25/2026, 9:49 AM)
Availability: immediately
Starting price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Panama |
| Category | Bus |
| Model | P 10 S |
| Initial registration | 06/2024 |
| Mileage | 37.000 km |
| Chassis | Ford |
| Engine power in kW | 125 kW (170 PS) |
| Displacement in cm³ | 1995 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 5 |
| Permissible total weight in kg | 3.100 kg |
| Length in mm | 4.972 mm |
| Main set tires | Winter tires |
| Second set of tires | Summer tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Front, Rear, Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| Electric seat adjustment | |
| Hands-free kit | |
| ISOFIX | |
| Lumbar support | |
| Multifunction steering wheel | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio, USB port, Bluetooth, Touchscreen |
| Seat heating | |
| Cruise control |
General description
Known defects
Refrigerator door outside slight signs of wear
Table holder in side door bottom right small crack in plastic holder
Slight signs of wear on the front left of the vehicle
Rims show signs of wear
Slight cracks on the roof shell (according to seller Albers mobile "Ga is provided" noted in the handover protocol from 13.06.2024)
Additional remark:
The vehicle is an import vehicle.
The vehicle shows general signs of use.
Damage
Location
Germany, Holzwickede
Zip code: 59439
Distance:
... km
Int no. #216291
Active
Panama P 10 S
Loading ...
(Mon, 05/25/2026, 9:49 AM)
Availability: immediately
Starting price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.