Int no. #210369
Active
Immediate purchase possible
P.L.A. PLA
Loading ...
(Mon, 05/18/2026, 11:40 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | P.L.A. |
| Category | Alcove |
| Model | PLA |
| Initial registration | 06/2020 |
| Mileage | 40.300 km |
| Chassis | Citroen |
| Engine power in kW | 103 kW (140 PS) |
| Displacement in cm³ | 2179 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 5.999 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Alarm system | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Power windows front | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking system |
General description
Known defects
Driver's door outside, top corner on the right, approx. 1 cm in size, folded over by 45°. (No restrictions)
Slight signs of wear inside.
Seat belt puller, rear seat right, defective.
Kitchen tap currently defective (will be replaced).
Signs of weathering on the garage lock, no functional restrictions, see picture
Rust on rear view camera holder
Damage
Location
Germany, Jever
Zip code: 26441
Distance:
... km
Int no. #210369
Active
Immediate purchase possible
P.L.A. PLA
Loading ...
(Mon, 05/18/2026, 11:40 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.