Int no. #138349
Ended
Niesmann + Bischoff iSmove 6.9 E
Auction end: Sat, 09/06/2025, 10:00 PM
Availability: immediately
Last bid:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Niesmann + Bischoff |
| Category | Integrated |
| Series | iSmove |
| Modell | 6.9 E |
| Initial registration | 03/2022 |
| Mileage | 49.500 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 118 kW (160 PS) |
| Displacement in cm³ | 2184 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.990 mm |
| Main set tires | All-season tires |
| Second set of tires | Summer tires |
Equipment
| Tow bar | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| ESP | |
| Navigation system | |
| Radio and sound | Bluetooth, Apple CarPlay, Touchscreen |
| Seat heating | |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Kaufbeuren
Zip code: 87600
Distance:
... km
Int no. #138349
Ended
Niesmann + Bischoff iSmove 6.9 E
Auction end: Sat, 09/06/2025, 10:00 PM
Availability: immediately
Last bid:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.