Int no. #224331
Buying opportunity
Niesmann + Bischoff Flair 6100
This auction has expired (Thu, 05/14/2026, 3:00 PM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Niesmann + Bischoff |
| Category | Integrated |
| Series | Flair |
| Modell | 6100 |
| Initial registration | 11/1998 |
| Mileage | 149.900 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 85 kW (116 PS) |
| Displacement in cm³ | 2500 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 4.000 kg |
| Length in mm | 6.300 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Cruise control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Bramsche
Zip code: 49565
Distance:
... km
Int no. #224331
Buying opportunity
Niesmann + Bischoff Flair 6100
This auction has expired (Thu, 05/14/2026, 3:00 PM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.