Int no. #209076
Active
Immediate purchase possible
Niesmann + Bischoff Clou 670 F
Loading ...
(Fri, 04/03/2026, 3:48 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Niesmann + Bischoff |
| Category | Alcove |
| Series | Clou |
| Modell | 670 F |
| Initial registration | 06/2006 |
| Mileage | 110.000 km |
| Chassis | Iveco |
| Engine power in kW | 64 kW (87 PS) |
| Displacement in cm³ | 2500 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | no cab air conditioning |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 4.500 kg |
| Length in mm | 7.500 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Radio and sound | Radio |
General description
Known defects
Alde heating needs to be overhauled.
Headlights should be replaced.
Location
Germany, Esslingen am Neckar
Zip code: 73733
Distance:
... km
Int no. #209076
Active
Immediate purchase possible
Niesmann + Bischoff Clou 670 F
Loading ...
(Fri, 04/03/2026, 3:48 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.