Int no. #222636
Buying opportunity
Niesmann + Bischoff Arto 88 F
This auction has expired (Tue, 05/12/2026, 3:18 PM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Niesmann + Bischoff |
| Category | Integrated |
| Series | Arto |
| Modell | 88 F |
| Initial registration | 09/2017 |
| Mileage | 67.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 130 kW (177 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 5.000 kg |
| Length in mm | 8.700 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Tow bar | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Rear, Camera |
| ESP | |
| Navigation system | |
| Cruise control |
General description
Known defects
Fixed Accidental damage to rear, driven into Polla
Location
Germany, Liebenburg
Zip code: 38704
Distance:
... km
Int no. #222636
Buying opportunity
Niesmann + Bischoff Arto 88 F
This auction has expired (Tue, 05/12/2026, 3:18 PM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.