Int no. #219217
Active
Niesmann + Bischoff Arto 88 F
Loading ...
(Sat, 05/16/2026, 10:48 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Niesmann + Bischoff |
| Category | Bus |
| Series | Arto |
| Modell | 88 F |
| Initial registration | 02/2015 |
| Mileage | 58.855 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 130 kW (177 PS) |
| Displacement in cm³ | 2999 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 5.000 kg |
| Length in mm | 8.900 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Tow bar | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Alloy wheels | |
| Multifunction steering wheel | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio, Sound system |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking system |
General description
Known defects
Minor damage to rear door
Damage
Location
Germany, Melle
Zip code: 49326
Distance:
... km
Int no. #219217
Active
Niesmann + Bischoff Arto 88 F
Loading ...
(Sat, 05/16/2026, 10:48 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.