Int no. #218123
Active
Immediate purchase possible
Niesmann + Bischoff Arto 88 EK
Loading ...
(Fri, 05/01/2026, 4:09 PM)
Availability: 31. Mai 2026
Current price:
... €
(incl. 19% VAT.)
Release price:
... €
(incl. 19% VAT.)
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Niesmann + Bischoff |
| Category | Integrated |
| Series | Arto |
| Modell | 88 EK |
| Initial registration | 12/2020 |
| Mileage | 55.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 132 kW (179 PS) |
| Displacement in cm³ | 2184 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 3 |
| Permissible total weight in kg | 5.500 kg |
| Length in mm | 8.800 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Alarm system | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| Electric seat adjustment | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| ISOFIX | |
| Lumbar support | |
| Multifunction steering wheel | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Sound system, AUX connector, USB port, Bluetooth, Touchscreen |
| Seat heating | |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Sankt Johann
Zip code: 72813
Distance:
... km
Int no. #218123
Active
Immediate purchase possible
Niesmann + Bischoff Arto 88 EK
Loading ...
(Fri, 05/01/2026, 4:09 PM)
Availability: 31. Mai 2026
Current price:
... €
(incl. 19% VAT.)
Release price:
... €
(incl. 19% VAT.)
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.