Int no. #229395
Active
Immediate purchase possible
Morelo Palace Liner 99
Loading ...
(Tue, 05/26/2026, 9:42 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Morelo |
| Category | Integrated |
| Model | Palace Liner 99 |
| Initial registration | 07/2024 |
| Mileage | 35.000 km |
| Chassis | Iveco |
| Engine power in kW | 207 kW (281 PS) |
| Displacement in cm³ | 2998 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 5 |
| Permissible total weight in kg | 11.990 kg |
| Length in mm | 10.250 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Alarm system | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Rear, Camera |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| Lumbar support | |
| Navigation system | |
| Radio and sound | Radio |
| Seat heating | |
| Cruise control |
General description
Known defects
Slight, barely visible scratches on the left rear from parking. Will be repaired on 11.6. at Morelo in Schlüsselfeld
Damage
Location
Germany, Dornhan
Zip code: 72175
Distance:
... km
Int no. #229395
Active
Immediate purchase possible
Morelo Palace Liner 99
Loading ...
(Tue, 05/26/2026, 9:42 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.