Int no. #226791
Active
Immediate purchase possible
Mooveo Tei 74 QBH
Loading ...
(Mon, 05/25/2026, 12:21 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Mooveo |
| Category | Partially integrated |
| Model | Tei 74 QBH |
| Initial registration | 04/2023 |
| Mileage | 27.900 km |
| Chassis | Citroen |
| Engine power in kW | 121 kW (165 PS) |
| Displacement in cm³ | Unbekannt cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 5 |
| Permissible total weight in kg | 4.090 kg |
| Length in mm | 7.445 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| Hands-free kit | |
| Multifunction steering wheel | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Apple CarPlay |
| Central locking system | Central locking system |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Waldfeucht-Haaren
Zip code: 52525
Distance:
... km
Int no. #226791
Active
Immediate purchase possible
Mooveo Tei 74 QBH
Loading ...
(Mon, 05/25/2026, 12:21 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.