Int no. #223591
Active
Mooveo Tei 60FB
Loading ...
(Tue, 05/12/2026, 9:29 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Mooveo |
| Category | Partially integrated |
| Model | Tei 60FB |
| Initial registration | 07/2021 |
| Mileage | 48.000 km |
| Chassis | Citroen |
| Engine power in kW | 103 kW (140 PS) |
| Displacement in cm³ | 2179 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 5.996 mm |
| Main set tires | Summer tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Rear |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| ISOFIX | |
| Alloy wheels | |
| Light sensor | |
| Multifunction steering wheel | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Sound system, AUX connector, USB port, Bluetooth, WLAN hotspot, Touchscreen |
| Cruise control |
General description
Known defects
THE SATELLITE DISH DOES NOT GO ALL THE WAY UP
Location
Germany, Pfullendorf
Zip code: 88630
Distance:
... km
Int no. #223591
Active
Mooveo Tei 60FB
Loading ...
(Tue, 05/12/2026, 9:29 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.