Int no. #223731
Buying opportunity
Mobilvetta Kea P 86
This auction has expired (Tue, 05/12/2026, 2:58 PM)
Availability: 29. Juni 2026
Reserved price:
... €
(incl. 19% VAT.)
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Mobilvetta |
| Category | Partially integrated |
| Series | Kea P |
| Modell | 86 |
| Initial registration | 04/2024 |
| Mileage | 40.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 103 kW (140 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.850 kg |
| Length in mm | 7.470 mm |
| Main set tires | Summer tires |
| Second set of tires | Winter tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Alloy wheels | |
| Light sensor | |
| Multifunction steering wheel | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio / CD |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
No defects
Location
Germany, Dickenschied
Zip code: 55483
Distance:
... km
Int no. #223731
Buying opportunity
Mobilvetta Kea P 86
This auction has expired (Tue, 05/12/2026, 2:58 PM)
Availability: 29. Juni 2026
Reserved price:
... €
(incl. 19% VAT.)
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.