Int no. #9758
Active
Immediate purchase possible
Miller New York
Loading ...
(Fri, 05/29/2026, 10:36 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Miller |
| Category | Alcove |
| Model | New York |
| Initial registration | 03/2022 |
| Mileage | 25.000 km |
| Chassis | Citroen |
| Engine power in kW | 103 kW (140 PS) |
| Displacement in cm³ | 2179 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 5 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.990 mm |
| Main set tires | Summer tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Rear, Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| Alloy wheels | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | USB port, Bluetooth, Touchscreen |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
Slight grazing damage on the right-hand side of the attached trim parts. The paneling of the body entrance and the outer wheel arch liner are affected. Not necessarily visible at first glance. Damage affects a total of 2 trim parts which could possibly be painted but do not necessarily have to be. A small dog was sporadically carried in the vehicle.
Location
Germany, Jühnde
Zip code: 37127
Distance:
... km
Int no. #9758
Active
Immediate purchase possible
Miller New York
Loading ...
(Fri, 05/29/2026, 10:36 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.