Int no. #63758
Sold
Miller Nevada
Auction end: Wed, 11/13/2024, 11:41 AM
Availability: immediately
Hammer price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Miller |
| Category | Partially integrated |
| Series | Nevada |
| Modell | Nevada |
| Initial registration | 06/2016 |
| Mileage | 44.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 96 kW (131 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Pollutant class | Euro 5 |
| Air conditioning | Cab climate |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 7.300 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Airbag for driver | |
| Hill Start Assist | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| ISOFIX | |
| Navigation system | |
| Upholstery | Alcantara/suede |
| Radio and sound | Radio / CD |
| Cruise control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Pattensen
Zip code: 30982
Distance:
... km
Int no. #63758
Sold
Miller Nevada
Auction end: Wed, 11/13/2024, 11:41 AM
Availability: immediately
Hammer price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.