Int no. #206573
Active
Immediate purchase possible
Miller Miller
Loading ...
(Fri, 04/03/2026, 4:20 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Miller |
| Category | Alcove |
| Series | Andere Baureihe |
| Model | Miller |
| Initial registration | 12/2009 |
| Mileage | 168.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 90 kW (122 PS) |
| Displacement in cm³ | 2800 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 6 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 5.950 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Alarm system | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| On-board computer | |
| Parking aid | Front, Rear |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| Navigation system | |
| Radio and sound | Radio / CD, Bluetooth, Touchscreen |
| Central locking system | Central locking system |
General description
Known defects
Normal signs of use
Location
Germany, Grambow
Zip code: 17322
Distance:
... km
Int no. #206573
Active
Immediate purchase possible
Miller Miller
Loading ...
(Fri, 04/03/2026, 4:20 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.