Int no. #219044
Active
Mercedes-Benz Marco Polo Edition AMG-Line
Loading ...
(Thu, 04/30/2026, 2:55 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Mercedes-Benz |
| Category | Box van |
| Series | Marco Polo |
| Modell | Edition AMG-Line |
| Initial registration | 05/2020 |
| Mileage | 86.000 km |
| Chassis | Mercedes |
| Engine power in kW | 140 kW (190 PS) |
| Displacement in cm³ | 1950 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.100 kg |
| Length in mm | 5.140 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Tow bar | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Front, Rear, Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| ISOFIX | |
| Alloy wheels | |
| Lumbar support | |
| Light sensor | |
| Multifunction steering wheel | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio / CD, Bluetooth |
| Seat heating | |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
Small scratches on the front right and rear right bumper
Info here:
https://www.kleinanzeigen.de/s-anzeige/mercedes-benz-v250-marco-polo-kueche-led-ahk-acc-markise-leder/3371212056-220-1376?utm_source=sharesheet&utm_medium=social&utm_campaign=socialbuttons&utm_content=app_android
Damage
Location
Germany, Nordkirchen
Zip code: 59394
Distance:
... km
Int no. #219044
Active
Mercedes-Benz Marco Polo Edition AMG-Line
Loading ...
(Thu, 04/30/2026, 2:55 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.