Int no. #225853
Active
Immediate purchase possible
Mercedes-Benz Marco Polo Activity 4Matic
Loading ...
(Wed, 05/20/2026, 9:36 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Mercedes-Benz |
| Category | Bus |
| Series | Marco Polo |
| Modell | Activity 4Matic |
| Initial registration | 07/2016 |
| Mileage | 34.000 km |
| Chassis | Mercedes |
| Engine power in kW | 140 kW (190 PS) |
| Displacement in cm³ | 1950 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 5 |
| Permissible total weight in kg | 3.100 kg |
| Length in mm | 5.140 mm |
| Main set tires | Summer tires |
| Second set of tires | Summer tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Alarm system | |
| Tow bar | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Front, Rear, Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| Electric seat adjustment | |
| Hands-free kit | |
| ISOFIX | |
| Alloy wheels | |
| Lumbar support | |
| Light sensor | |
| Multifunction steering wheel | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio / CD, Sound system, AUX connector, USB port, Bluetooth, WLAN hotspot |
| Central locking system | Central locking system, Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Spain, Palma
Zip code: 07005
Distance:
... km
Int no. #225853
Active
Immediate purchase possible
Mercedes-Benz Marco Polo Activity 4Matic
Loading ...
(Wed, 05/20/2026, 9:36 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.