Int no. #206357
Active
McLouis Carat 479
Loading ...
(Tue, 03/31/2026, 9:15 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | McLouis |
| Category | Partially integrated |
| Model | Carat 479 |
| Initial registration | 11/2018 |
| Mileage | 57.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 96 kW (131 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Licence Plate | L-210-SF |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 7.490 mm |
| Main set tires | Summer tires |
| Second set of tires | Summer tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| Alloy wheels | |
| Lumbar support | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio, Sound system, USB port, Bluetooth, Touchscreen |
| Cruise control |
General description
Known defects
Lichte lak beschadiging Thule luifel
Location
Netherlands, Heesch
Zip code: 5384GH
Distance:
... km
Int no. #206357
Active
McLouis Carat 479
Loading ...
(Tue, 03/31/2026, 9:15 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.