Int no. #217033
Active
Malibu 540 DB compact
Loading ...
(Sat, 04/25/2026, 9:33 AM)
Availability: 30. April 2026
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Malibu |
| Category | Box van |
| Series | 540 |
| Modell | DB compact |
| Initial registration | 10/2021 |
| Mileage | 53.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 103 kW (140 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 5.410 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Tow bar | |
| Parking aid | Rear |
| Electric exterior mirrors | |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
Trailer coupling has visually larger areas of rust.
Damage
Location
Germany, Wolfenbüttel
Zip code: 38302
Distance:
... km
Int no. #217033
Active
Malibu 540 DB compact
Loading ...
(Sat, 04/25/2026, 9:33 AM)
Availability: 30. April 2026
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.