Int no. #24202
Sold
LMC Tourer 64 / 4.25 t
Auction end: Tue, 04/02/2024, 4:01 PM
Availability: immediately
Hammer price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | LMC |
| Category | Box van |
| Model | Tourer 64 / 4.25 t |
| Initial registration | 04/2012 |
| Mileage | 140.250 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 109 kW (148 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Pollutant class | Euro 5 |
| Environmental badge | 4 (Green) |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 4.250 kg |
| Length in mm | 6.358 mm |
| Width in mm | 2.050 mm |
| Height in mm | 2.650 mm |
| Vehicle identification number | ***************** |
| Main set tires | All-season tires |
| Condition main set of tires (estimation) | good |
| Second set of tires | All-season tires |
| Condition second set of tires (estimation) | bad |
Equipment
| ABS | |
| Airbag for passenger | |
| Airbag for driver | |
| Trailer hitch removable | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| Hill Start Assist | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Upholstery | Fabric |
| Radio and sound | Apple CarPlay |
| Headlight | Daytime running light |
| Power steering | |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
Defective floor in front of the table
Defective blackout blind on the sliding door
Insect screen on the sliding door, the thread is torn, new thread roll available
A gas flame on the stove only works at half power
Signs of use consistent with age
Damage
Location
Germany, Pulheim
Zip code: 50259
Distance:
... km
Int no. #24202
Sold
LMC Tourer 64 / 4.25 t
Auction end: Tue, 04/02/2024, 4:01 PM
Availability: immediately
Hammer price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.