Int no. #192449
Active
LMC Style Lift 430 K
Loading ...
(Sat, 05/16/2026, 11:53 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Caravan profile
| Brand | LMC |
| Model | Style Lift 430 K |
| Initial registration | 08/2021 |
| Permissible total weight in kg | 1.700 kg |
| Mover / maneuvering aid | No |
| HU valid | Yes |
| HU valid until | 09/2027 |
| Length in mm | 6.834 mm |
| Main set tires | All-season tires |
| Anti-snaking clutch | Yes |
| Stand / roof air conditioner | No |
| Number of sleeping places | 6 |
Equipment
| Waste water tank | |
| ATC / anti-skid system | |
| Overrun brake system | |
| Galley | |
| Drawbar guard | |
| Bunk beds / bunk beds | |
| Window darkening | |
| Fresh water tank | |
| Gas heating | |
| GRP roof | |
| Lifting bed | |
| Refrigerator | |
| Stability supports | |
| Awning | |
| WC |
General description
Known defects
Minor dent on the front left, rear right piping strip bent, minor signs of wear inside
Location
Germany, Rutesheim
Zip code: 71277
Distance:
... km
Int no. #192449
Active
LMC Style Lift 430 K
Loading ...
(Sat, 05/16/2026, 11:53 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.