Int no. #223979
Buying opportunity
LMC Scandica 736 K
This auction has expired (Fri, 05/15/2026, 3:32 PM)
Availability: immediately
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Caravan profile
| Brand | LMC |
| Model | Scandica 736 K |
| Initial registration | 06/2012 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Mover / maneuvering aid | Yes |
| HU valid | Yes |
| HU valid until | 10/2026 |
| Length in mm | 9.490 mm |
| Main set tires | All-season tires |
| Anti-snaking clutch | Yes |
| Stand / roof air conditioner | Yes |
| Number of sleeping places | 6 |
Equipment
| Waste water tank | |
| Number of gas cylinder connections | 2 |
| Oven | |
| Galley | |
| Drawbar guard | |
| French bed | |
| Shower | |
| Bunk beds / bunk beds | |
| Bicycle carrier | |
| Window darkening | |
| Fresh water tank | |
| Underfloor heating | |
| Gas heating | |
| Refrigerator | |
| Awning | |
| Separate shower | |
| Stability supports | |
| TV / SAT system | |
| Awning | |
| WC |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Odelzhausen
Zip code: 85235
Distance:
... km
Int no. #223979
Buying opportunity
LMC Scandica 736 K
This auction has expired (Fri, 05/15/2026, 3:32 PM)
Availability: immediately
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.