Int no. #227155
Renegotiation
LMC Liberty Cruiser 721 G
Auction end: Thu, 05/21/2026, 10:00 PM
Availability: immediately
Last bid:
Concealed
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | LMC |
| Category | Partially integrated |
| Model | Liberty Cruiser 721 G |
| Initial registration | 07/2013 |
| Mileage | 110.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 96 kW (131 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 7.310 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Tow bar | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
Turn signal left to fast cycle only inside, outside normal function.
Bed roof hatch completely new in 2026.
Toilet and shower hatches new in 2025
Location
Germany, Barnstorf
Zip code: 49406
Distance:
... km
Int no. #227155
Renegotiation
LMC Liberty Cruiser 721 G
Auction end: Thu, 05/21/2026, 10:00 PM
Availability: immediately
Last bid:
Concealed
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.