Int no. #222846
Active
Laika Kreos 5010
Loading ...
(Tue, 05/12/2026, 3:33 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Laika |
| Category | Partially integrated |
| Model | Kreos 5010 |
| Initial registration | 07/2011 |
| Mileage | 58.585 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 115 kW (156 PS) |
| Displacement in cm³ | 2999 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 4.250 kg |
| Length in mm | 7.390 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Alarm system | |
| Tow bar | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Power windows front | |
| Lumbar support | |
| Multifunction steering wheel | |
| Particle filter | |
| Seat heating | |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
Previous owner had water damage on the left side, was repaired, unfortunately no pictures are available, small paint damage on the front roof, rear door on the right and radiator hood.
Location
Germany, Bad Homburg
Zip code: 61348
Distance:
... km
Int no. #222846
Active
Laika Kreos 5010
Loading ...
(Tue, 05/12/2026, 3:33 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.