Int no. #225087
Active
Immediate purchase possible
Laika Ekovip 5.0
Loading ...
(Mon, 06/01/2026, 9:42 AM)
Availability: 12. Juni 2026
Starting price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Laika |
| Category | Partially integrated |
| Model | Ekovip 5.0 |
| Initial registration | 12/1997 |
| Mileage | 268.900 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 85 kW (116 PS) |
| Displacement in cm³ | 2500 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.800 kg |
| Length in mm | 6.000 mm |
| Main set tires | Winter tires |
Equipment
| Alarm system | |
| Tow bar | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Power windows front | |
| Hands-free kit | |
| Navigation system | |
| Radio and sound | Radio / CD, Sound system, AUX connector, USB port, Bluetooth |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking system |
General description
Known defects
Slight paint damage, step defective but still functional Age-related defects
Location
Germany, Halberstadt
Zip code: 38820
Distance:
... km
Int no. #225087
Active
Immediate purchase possible
Laika Ekovip 5.0
Loading ...
(Mon, 06/01/2026, 9:42 AM)
Availability: 12. Juni 2026
Starting price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.