Int no. #217144
Active
Laika Ecovip 5
Loading ...
(Tue, 04/28/2026, 10:03 AM)
Availability: 27. Juli 2026
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Laika |
| Category | Alcove |
| Model | Ecovip 5 |
| Initial registration | 01/1998 |
| Mileage | 185.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 85 kW (116 PS) |
| Displacement in cm³ | 2500 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | no cab air conditioning |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 2.850 mm |
| Main set tires | Winter tires |
Equipment
| Alarm system | |
| Rotating passenger seat | |
| Parking aid | Camera |
| Alloy wheels | |
| Radio and sound | Radio / CD |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking system |
General description
Known defects
Leakage top right, roof - repaired
Aluminum trim at bottom right slightly scuffed
Location
Germany, 21035 Hamburg
Zip code: 21035
Distance:
... km
Int no. #217144
Active
Laika Ecovip 5
Loading ...
(Tue, 04/28/2026, 10:03 AM)
Availability: 27. Juli 2026
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.