Int no. #217964
Active
La Strada Avanti L
Loading ...
(Tue, 04/28/2026, 1:32 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | La Strada |
| Category | Box van |
| Series | Avanti |
| Modell | L |
| Initial registration | 03/2010 |
| Mileage | 191.056 km |
| Chassis | Citroen |
| Engine power in kW | 88 kW (120 PS) |
| Displacement in cm³ | 2198 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.300 kg |
| Length in mm | 5.994 mm |
| Main set tires | Summer tires |
| Second set of tires | Winter tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| Alloy wheels | |
| Radio and sound | Radio, USB port, Bluetooth, Touchscreen |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
- Signs of use due to the years
- Damage to paintwork/ foiling due to age in the roof area and hood
- repaired accident damage on the right, behind the sliding door
- Felt headliner in the compartment above the driver's cab is coming loose
Damage
Location
Germany, Erfurt
Zip code: 99085
Distance:
... km
Int no. #217964
Active
La Strada Avanti L
Loading ...
(Tue, 04/28/2026, 1:32 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.