Int no. #155978
Active
La Strada Avanti EB
Loading ...
(Thu, 04/02/2026, 9:43 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | La Strada |
| Category | Box van |
| Series | Avanti |
| Modell | EB |
| Initial registration | 06/2018 |
| Mileage | 48.500 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 130 kW (177 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.360 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| Multifunction steering wheel | |
| Navigation system | |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
Mosquito net on sliding door defective
Location
Germany, Gäufelden
Zip code: 71126
Distance:
... km
Int no. #155978
Active
La Strada Avanti EB
Loading ...
(Thu, 04/02/2026, 9:43 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.