Int no. #182677
Active
Immediate purchase possible
Knaus Van TI Plus 650 MEG 4x4
Loading ...
(Tue, 04/07/2026, 9:21 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Knaus |
| Category | Partially integrated |
| Series | Van TI Plus |
| Modell | 650 MEG 4x4 |
| Initial registration | 01/2024 |
| Mileage | 30.000 km |
| Chassis | VW |
| Engine power in kW | 130 kW (177 PS) |
| Displacement in cm³ | 1968 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.895 mm |
| Main set tires | All-season tires |
| Second set of tires | Summer tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Alarm system | |
| All-wheel drive | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| Alloy wheels | |
| Multifunction steering wheel | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio, USB port, Bluetooth, WLAN hotspot, Apple CarPlay, Touchscreen |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
1 pc. External damage from use (dent)
Location
Germany, Murr
Zip code: 71711
Distance:
... km
Int no. #182677
Active
Immediate purchase possible
Knaus Van TI Plus 650 MEG 4x4
Loading ...
(Tue, 04/07/2026, 9:21 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.