Int no. #127213
Active
Immediate purchase possible
Knaus Van TI Plus 650 MEG
Loading ...
(Mon, 05/25/2026, 9:26 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Knaus |
| Category | Partially integrated |
| Series | Van TI Plus |
| Modell | 650 MEG |
| Initial registration | 11/2023 |
| Mileage | 3.500 km |
| Chassis | VW |
| Engine power in kW | 132 kW (179 PS) |
| Displacement in cm³ | 1968 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Number of belted seats | 3 |
| Permissible total weight in kg | 4.000 kg |
| Length in mm | 6.990 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| All-wheel drive | |
| Tow bar | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| ISOFIX | |
| Alloy wheels | |
| Lumbar support | |
| Multifunction steering wheel | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking system |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Mönchengladbach
Zip code: 41199
Distance:
... km
Int no. #127213
Active
Immediate purchase possible
Knaus Van TI Plus 650 MEG
Loading ...
(Mon, 05/25/2026, 9:26 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.