Int no. #207420
Active
Knaus Van TI 650 MEG
Loading ...
(Wed, 04/01/2026, 10:54 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Knaus |
| Category | Partially integrated |
| Series | Van TI |
| Modell | 650 MEG |
| Model | Van Ti 650 meg, Super Ausstattung |
| Initial registration | 05/2022 |
| Mileage | 7.900 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 103 kW (140 PS) |
| Displacement in cm³ | 2184 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.960 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Rear |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| Alloy wheels | |
| Light sensor | |
| Multifunction steering wheel | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Sound system, AUX connector, USB port, Bluetooth, WLAN hotspot, Apple CarPlay, Touchscreen |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking system |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Berlin
Zip code: 14089
Distance:
... km
Int no. #207420
Active
Knaus Van TI 650 MEG
Loading ...
(Wed, 04/01/2026, 10:54 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.