Int no. #196125
Active
Immediate purchase possible
Knaus Van TI 650 MEG
Loading ...
(Sat, 04/25/2026, 9:29 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Knaus |
| Category | Partially integrated |
| Series | Van TI |
| Modell | 650 MEG |
| Initial registration | 06/2013 |
| Mileage | 70.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 96 kW (131 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.685 mm |
| Main set tires | Summer tires |
| Second set of tires | Winter tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio |
| Cruise control |
General description
Known defects
Left rear light has a crack
Location
Germany, Amerang
Zip code: 83123
Distance:
... km
Int no. #196125
Active
Immediate purchase possible
Knaus Van TI 650 MEG
Loading ...
(Sat, 04/25/2026, 9:29 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.