Int no. #178410
Active
Immediate purchase possible
Knaus Van TI 640 MEG
Loading ...
(Fri, 05/22/2026, 10:12 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Knaus |
| Category | Partially integrated |
| Series | Van TI |
| Modell | 640 MEG |
| Initial registration | 11/2022 |
| Mileage | 28.100 km |
| Chassis | MAN |
| Engine power in kW | 130 kW (177 PS) |
| Displacement in cm³ | 1968 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 4.000 kg |
| Length in mm | 6.890 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Alloy wheels | |
| Lumbar support | |
| Multifunction steering wheel | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | USB port, Bluetooth, WLAN hotspot, Apple CarPlay, Touchscreen |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
2 small longitudinal dents on rear garage door passenger side
Damage
Location
Germany, Spiesen-Elversberg
Zip code: 66583
Distance:
... km
Int no. #178410
Active
Immediate purchase possible
Knaus Van TI 640 MEG
Loading ...
(Fri, 05/22/2026, 10:12 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.