Int no. #208980
Active
Knaus Van I 650 MEG
Loading ...
(Tue, 04/07/2026, 10:17 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Knaus |
| Category | Integrated |
| Series | Van I |
| Modell | 650 MEG |
| Initial registration | 06/2021 |
| Mileage | 25.600 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 96 kW (131 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.990 mm |
| Main set tires | Summer tires |
Equipment
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Wellendingen
Zip code: 78669
Distance:
... km
Int no. #208980
Active
Knaus Van I 650 MEG
Loading ...
(Tue, 04/07/2026, 10:17 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.