Int no. #206636
Active
Immediate purchase possible
Knaus Sunliner
Loading ...
(Wed, 04/29/2026, 4:15 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Knaus |
| Category | Integrated |
| Series | Andere Baureihe |
| Model | Sunliner |
| Initial registration | 10/2003 |
| Mileage | 17.500 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 94 kW (128 PS) |
| Displacement in cm³ | 2800 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Licence Plate | 65XJTK |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 7.000 mm |
| Main set tires | Summer tires |
Equipment
| Parking aid | Rear |
| Central locking system | Central locking system |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Netherlands, Zeewolde
Zip code: 8224
Distance:
... km
Int no. #206636
Active
Immediate purchase possible
Knaus Sunliner
Loading ...
(Wed, 04/29/2026, 4:15 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.