Int no. #225131
Active
Knaus Sun Traveller
Loading ...
(Sat, 05/16/2026, 11:21 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Knaus |
| Category | Alcove |
| Series | Sun Traveller |
| Modell | Sun Traveller |
| Initial registration | 03/2002 |
| Mileage | 215.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 94 kW (128 PS) |
| Displacement in cm³ | 2800 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Licence Plate | 88bvjt |
| Air conditioning | no cab air conditioning |
| Number of belted seats | 6 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 7.009 mm |
| Main set tires | Summer tires |
Equipment
| Parking aid | Camera |
| Radio and sound | Apple CarPlay, Touchscreen |
General description
Known defects
normal user spurs, but with left and right a crack and a deukje maar niets wat heel noemenswaardig is. er zit een plek aan de binnenzijde van het luik waar de gasfles zich bevind waarvan het binnenpaneel wat rot is.
Location
Netherlands, Waalre
Zip code: 5582BP
Distance:
... km
Int no. #225131
Active
Knaus Sun Traveller
Loading ...
(Sat, 05/16/2026, 11:21 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.