Int no. #219772
Active
Knaus Sun TI 650 MEG
Loading ...
(Mon, 05/04/2026, 1:09 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Knaus |
| Category | Partially integrated |
| Series | Sun TI |
| Modell | 650 MEG |
| Initial registration | 04/2009 |
| Mileage | 94.268 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 116 kW (158 PS) |
| Displacement in cm³ | 2999 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Licence Plate | 65-JDN-3 |
| Number of belted seats | 2 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 7.046 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Rear, Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| Alloy wheels | |
| Multifunction steering wheel | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Apple CarPlay |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Netherlands, Nuenen
Zip code: 5671VD
Distance:
... km
Int no. #219772
Active
Knaus Sun TI 650 MEG
Loading ...
(Mon, 05/04/2026, 1:09 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.